Tony Whiston
Superintendent
High School
-
Kim Vetter
Central Office Secretary
High School
-
Lynn Hamilton
Central Office Bookkeeper
High School
660-388-6699
Brooke Sellers
Secretary/Food Services Director
High School
-
Jeri Marek
Special Ed. Director
High School
-
Troy Billue
Transportation Director
High School
-
Rick Conway
Maintenance Director
High School
-
Dawn Jenkins
JH/HS Principal
Ralinda Wilkey
Librarian
High School
-
Jason Haines
HS Math/ Athletic Director
High School
-
Kristy Link
Math
High School
-
Tony Wales
JH/HS Math
High School
-
Jena Sterrett
English
Alex Mc Fadden
JH/HS Social Studies
High School
-
Amy Swallow
HS Social Studies
High School
-
Jamie Vetter
HS Social Studies
High School
-
Raegan Fuemmeler
HS Chemistry/ Physics
High School
-
Cloe Billington
Biology/Human Anatomy
Melissa Conway
JH/HS Science
High School
-
Breanne Brammer
Agriculture Education/ FFA
High School
-
Wyatt Cridlebaugh
Agriculture Education
Janet Morales
Spanish
High School
-
Stephanie Gladbach
Business/ FBLA
High School
-
Michael O’neill
Music - Choir Director
High School
-
Michael Williams
Music - Band Director
Stephany Clark
Art 7-12
High School
-
Wendy Graskewicz
SpEd
High School
-
Tracy Levings
SpEd
High School
-
Heather Hinkle
SpEd
High School
-
Gwen Stapleton
SpEd
High School
Wade Billington
ISS/At-Risk/ District Test Coordinator
High School
Mitchell Green
Technology Director
High School
-
Nate King
Boys P.E./ Health
High School
-
Stacy Menees
Girls P.E./Health
High School
-
Kenny Wyatt
Boys Basketball/ Golf Coach
High School
-
Paula Hartmann
Kitchen Staff
-
Molly Henke
Kitchen Staff
-
Trish Henke
Kitchen Staff
Cheri Keene
Lunch Clerk
High School
-
Dan Windmiller
Maintenance
High School
-
CaSandra Lauhoff
Janitor
High School
Trent Bennett
Janitor
High School
Robin Gebhardt
K-6 Principal/ Federal Programs Director
Elementary School
-
Katelyn Howard
Secretary
Elementary School
-
Christina Ball
School Counselor/ K-6 Test Coordinator
Elementary School
-
Alicia Littleton
K
Elementary School
-
Sherry Mc Fadden
K
Elementary School
-
Sidney Cook
1st
Elementary School
-
Lisa Howard
1st
Elementary School
-
Kara Bergfeld
2nd
Elementary School
-
Erin Schreiner
2nd
Elementary School
-
Elizabeth Erickson
3rd
Abby Roach
3rd Grade
Elementary School
-
Janelle Ricketts
Title I
Elementary School
-
Amber King
Title I/ Art
Elementary School
-
Crystal Slivinski
Music/ PAT
Deanne Fessler
Librarian
Elementary School
-
Dane Brooks
P.E.
Elementary School
-
Ann Dotson
SpEd
Melita Monnig
SpEd
Elementary School
-
Sandra Wales
SpEd
Elementary School
-
Gretchen Atkinson
SpEd
Elementary School
-
Jennifer Biere
Speech-Language Therapy
-
Lena Schluter
Volunteer
Mary Cruse
Kitchen Staff
Elementary School
-
Candy Stallo
Kitchen Staff
Elementary School
-
Jannelle Weston
Kitchen Staff
-
Marcia Fessler
Janitor
Elementary School
-
Tim Henke
Janitor
Elementary School
-